Opieka nad seniorami to zadanie, które wymaga niezwykłego poświęcenia, jak również pewnych umiejętności i wiadomości. Prawidłowo prowadzone czynności pielęgnacyjne i zdrowotne mogą być wykonywane zarówno przez bliskich osoby starszej, jak również profesjonalnych opiekunów. Jednakże, w niektórych przypadkach codzienna pomoc staje się niemożliwa lub ciężka do wykonania. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad opcją umieszczenia członka rodziny w domu opieki, w którym senior dostanie pełen pakiet medyczny, jak również spokój, relaks i odprężenie. Czym jest prywatny dom opieki? Jaką przedstawia ofertę? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej placówki?

Cechy charakterystyczne polecanych domów opieki

Prywatny dom opieki to instytucja, które udziela stałej, codziennej pomocy osobom w podeszłym wieku. Miejsce to staje się nowym domem seniora, jak również jego ostoją i oazą. Domy seniora dają osobom starszym komfortowe miejsce zamieszkania, połączone z opieką medyczną czy  pielęgnacyjną. Głównymi cechami tego rodzaju miejsc są:

– bezpieczeństwo – stała, całodobowa opieka i kontrola,

– komfort i wygoda – dostosowanie warunków do potrzeb i oczekiwań mieszkańców,

– dostosowana cena – koszty uzależnione od pakietu, opcji dodatkowych,

– dobra lokalizacja – zapewnienie ciszy, spokoju i odpoczynku,

– wiele innych.

Oferta prywatnych domów opieki

Placówki dla seniorów to miejsca, które stale rozszerzają, jak również dopasowują swoją ofertę do wymagań mieszkańców, a także ich potrzeb. Każdy prywatny dom opieki cena posiada w swoim katalogu szereg usług, jak również wytyczne dotyczące pobytu w domu spokojnej starości. Oprócz możliwości stałego zakwaterowania, przedsiębiorstwa te dają seniorom możliwość:

  • korzystania z pakietów medycznych,
  • pełnego wyżywienia, dostosowanego do zapotrzebowania i diety pensjonariuszy,
  • zatrudnienia osobistej pielęgniarki lub pielęgniarza,
  • pełnej kontroli przyjmowania leków,
  • możliwość skorzystania z kącików wypoczynkowych, ogrodu, alejek spacerowych,
  • wiele innych.

Jak widać, prywatne domy spokojnej starości stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju i powoli zaczynają doganiać standardy europejskie jeśli chodzi o ich liczbę. Wielu seniorów właśnie w takich placówkach odzyskuje spokój i pogodę ducha. To właśnie tam są w stanie spokojnie przeżyć późną jesień swojego życia, a co równie ważne, zrobić to z zachowaniem tego, co jest dla nich najważniejsze – godności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 3 =